מסעדה
השכרה ומכירת העסק

העיתון Correio da Manhã Canada מפרסם את המאמר "מסעדה השכרה ומכירת העסק" של קרלוס נונס, מנכ"ל Fire Horse.
קרא את התשובה המלאה:

17/11/2020

שתף את המאמר הזה:

Facebooklinkedin

"(…) ועכשיו הוא רוצה למכור את החברה למישהו אחר (…) והוא בא לתת לי מכתב עם ההעדפה שנחתם עם עורך דין (…) אבל אני לא יודע אם זה נכון (…)"

AS – T

גברת יקרה,

הסיבה העיקרית לכך שאנו רוכשים נכסים להשכרה, בין אם ברכישה ובמכירה, בין אם מדובר בירושה ובין אם אחרת, היא, כפי שאת כותבת במכתבך, לקבל הכנסה. בכל פעם שהכנסה זו גבוהה יותר ממה שנקבל מהפקדה בזמן בגובה ההון המושקע, ככלל, מדובר בהשקעה טובה. במשפט אחד: מה שמעניין את בעל הבית הוא לקבל את שכר הדירה.

במקרה שהעמדת לניתוח, השאלה היא אחרת: הדייר רוצה לוותר על תפקידו לאחר, ומשלם את אותו שכר דירה. והוא רוצה לעשות זאת על ידי מכירת כל הון המניות של החברה שהוא מחזיק בחכירה. שינוי החקיקה שחל לפני זמן מה משווה למכירת הון המניות של החברה שהיא שוכרת להעברה ובשביל שזה יקרה, הודעה לבעל הבית מראש למימוש ההעדפה.

בפועל, בעל הבית הוא שקונה את החברה ולא הצד השלישי, הצד המעוניין. בין אם יש צד מעוניין ובין אם "זו תוכנית" להוביל את הגברת להתקדם עם יותר ממאה אלף יורו, יש צורך לדעת את העובדות. עם זאת, בעזרת עורך הדין שלך, את צריכה לחשוב על דבר אחר: האם כדאי לשלם עבור הדייר שיעזוב או להמשיך לקבל את שכר הדירה?

החברה תצטרך להמשיך ולשלם את שכר הדירה וייתכן שלא יהיה הגיוני לשלם עבור הדייר שיעזוב, כיוון שייגמר הכסף ולא יימצא דייר אחר.

Carlos Nunes

CEO

עוד חדשות