זכות בכורה - אחרי חלוקה

העיתון Correio da Manhã Canada מפרסם את המאמר "זכות בכורה - אחרי חלוקה" במהדורה 20.10.2020 מאת קרלוס נונס, מנכ"ל Fire Horse.
קרא את התשובה המלאה:

20/10/2020

שתף את המאמר הזה:

Facebooklinkedin

הקורא שלנו מ. אלמיידה מטורונטו העלה כמה שאלות, ואנו בחרנו את התגובה / השאלה הבאה:

"(…) עכשיו הוא מכר את האדמה לבן דודו (…) כדי לבנות שם, כשבעבר, זו הייתה אדמת ההורים שלנו. התקשרתי לעורך דין כדי להבין (…) נשארתי בחוץ, והרי אחרי הכול יש לי זכויות. (…) האם אוכל לקבל בית ממש ליד ביתי שם בפורטוגל? "

אדון נכבד,

אני מודה לשאלה שהפנית למשרד זה, היחסים בין יורשי הבעלות המשותפת באמצעות ירושת הוריהם מסתיימים בחלוקה, ובמקרה שנמצא לפנינו, זה כבר נעשה, בהליך ציבורי.

לפני השיתוף, מכירת נכסים הכלולים בירושה מחייבת הסכמה של כל היורשים ואם אחד, או כמה, מהיורשים האלה מעוניינים למכור את חלקם, כלומר הזכות לקבל נכסי ירושה (או שווה ערך בכסף, ככל שזה ידוע), אז יש זכות בכורה ליורשים ברכישתם. על מנת להיות ברור, למכור ירושה או למכור את זכותך למניה שעברה בירושה, אינם אותו הדבר.

לאחר החלוקה, כלומר כאשר היורשים, בהסכמה או באמצעים שיפוטיים, מקבלים את חלקם בנכסים ובכסף, אין בחוק זכות בכורה מבוססת במכירת נכסים אלה. כל עוד התקיימה הודעה על הירושה, יש ליורשים זכות בכורה במכירת נכסים של אותה ירושה, כמו גם במכירת המניות המתאימות לצד שלישי. לאחר החלוקה, לא.

בנוגע ל"הצמדת בית לביתך", יהיה עליך לבדוק נושא זה מול העירייה או מועצת העיר, כדי לוודא שהעניין עומד בתאי תכנית המתאר העירונית.

קרלוס נונס

מנכ"ל

עוד תשובות