האם AIMI תשפיע על קבלת החלטות בתחום השקעות הנדל"ן שלנו?

העיתון Mundo Português פרסם מאמר מאת Fire Horse בתאריך 13/11/2020. קרא את המאמר המלא:

13/11/2020

שתף את המאמר הזה:

Facebooklinkedin

נהוג לדבר על השקעות בימינו. כולנו שמענו עליהן, בחדשות, בשיחה עם חבר בבית הקפה, במהלך הפסקה ממשחק כדורגל או בשיעור כלכלה, על סוגי ההשקעות המגוונים ביותר. ככלל, כמעט באופן מיידי אנו משייכים השקעות נדל"ן, כגון רכישת נכס, כאל השקעות בטוחות שאפשר לקבל עבורן תשואה קבועה. עם זאת, עד כמה מיסים יכולים להפריע בקבלת החלטות להשקעה מן הסוג הזה?

ניתן לבצע ניתוח מפורט על השפעת המסים המגוונים ביותר שיוחלו על השקעות נדל"ן. במובן זה, בחרנו, במרחב זה, לטפל בהשפעה של AIMI, "מס" שלעתים קרובות "נשכח".

חשבו על הדוגמה הבאה: רכשנו בניין עם 20 חלוקות משנה, שכל אחת מהן בעלת שטח של כ -300 מ"ר, עם ארבעה חדרי שינה, סלון, מטבח מאובזר, שני חדרי אמבטיה וגן פנימי. היות ואנחנו מצוינים ב"משא ומתן ", הצלחנו להשיג נכס זה, במיקום ששיעור השכירות שלו תואם 9%, בסכום צנוע של 900,000 אירו (VPT).

זה נראה כמו השקעה מצוינת! במיוחד אם ניתן להבטיח את שיעור ההחזר הזה…אך האם אשלם את "המס הזה" הזה, הנקרא AIMI (בנוסף למס הארנונה העירוני)? יש לציין כי ניתן לבצע את ההשקעה גם באמצעות "חברה".

האם מדובר בפרט רלוונטי?

מס ה-AIMI נגבה על סך ה – VPT (שווי הון עצמי), המדווח ב-1 בינואר של השנה אליה הוא מתייחס, על בנייני מגורים וקרקעות לבנייה הכלולים במדד הרכוש המוחזקים על ידי אנשים או ישויות משפטיות. במקרה של החזקה בידי אדם, סכום של 600,000 יורו מנוכה משווי "ה-VPT".

הצלחנו להסיק מסקנה ראשונה מיד: במקרה של ישות משפטית, המחזיק, שהוא אדם , מנוכים עבורו 600,000 € במקום ישויות משפטיות. בתמורה, לגבי התעריפים שיחולו על ישויות משפטיות, במקרה הנוכחי, יחול השיעור של 0.4% ואילו על "אנשים" השיעור של 0.7% (לאחר הניכויים המתאימים).

כפי שניתן לראות, למיסוי יש השפעה משמעותית בתהליך קבלת ההחלטות ביחס להשקעות שבוצעו, כלומר בנוגע ל-AIMI, שעשוי להיות מכריע במקרים מסוימים בבחירת כלי ההשקעה (לבדוק יותר מאפשרות אחת וזה ולא לעשות זאת באופן עצמאי ללא תמיכה נאותה).

Vanessa Mendes

CFO

עוד חדשות